Etykiety

2000 (1) 2009 (1) 2010 (3) 2011 (2) 2012 (12) BIAŁE (2) BYLINY (2) DALIE (1) KOMPOZYCJE (8) KRZEWY (2) KWITNACE (4) KWITNĄCE (4) NAWOŻENIE (1) NISKIE (1) OBRAZKI (12) OCHRONA ROŚLIN (1) OGRODOWE ARANŻACJE (9) ROZE (2) RÓŻANECZNIKI (1) STAROCIE (8) WIOSNA (1) ZIOŁA (2)

poniedziałek, 19 września 2011

CZERWONA ŚCIEŻKA

 Przy stawie jakiś czas temu powstała ścieżka. Długo czas czekała na nawierzchnię. W tym roku dzięki odkrytemu Ogrodowisku jest decyzja co do nawierzchni. Ścieżka będzie z odpadów czerwonej cegły. Na razie zostały ułożone połówki cegły rozbiórkowej, warunki atmosferyczne przyczynią się do rozpadu cegły a szpary pomiędzy cegłami zostaną wypełnione kruszywem ceglanym. Deszcz zmyje resztki zaprawy wapiennej i kolor nawierzchni będzie mocno czerwony.
Jesień już się rozgościła w ogrodzie. Tegoroczne plony pigwowca są okazałe. Będzie nalewka i małe co nieco do herbaty.

A poniżej jesienne kolory ogrodu.Przewrotnik po raz drugi kwitnie a smagliczka dopiero teraz pokazała swoje piękno a jak pachnie cudnie.Czasu ciągle za mało na prace w ogrodzie, który potrafi się odwdzięczyć widokami o każdej porze roku.

3 komentarze:

 1. Całkiem fajnie ta ścieżka będzie wyglądała, nieraz tak jest, że coś czeka na dobry pomysł.
  Pigwowiec rewelacyjny :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uważam, że pomysł na taką właśnie ścieżkę jest rewelacyjny. Ciekawie się zapowiada. A mnie urzekł jeszcze kamienny murek. No i te jesienne kolorki w ogrodzie ... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będziesz chodziła po tej alejce, jak po czerwonym dywanie :-). Pigwowiec też u mnie obrodził i nalewka będzie robiona z pewnością. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń