Etykiety

2000 (1) 2009 (1) 2010 (3) 2011 (2) 2012 (12) BIAŁE (2) BYLINY (2) DALIE (1) KOMPOZYCJE (8) KRZEWY (2) KWITNACE (4) KWITNĄCE (4) NAWOŻENIE (1) NISKIE (1) OBRAZKI (12) OCHRONA ROŚLIN (1) OGRODOWE ARANŻACJE (9) ROZE (2) RÓŻANECZNIKI (1) STAROCIE (8) WIOSNA (1) ZIOŁA (2)

środa, 6 czerwca 2012

POMIDORKI

Mam bardzo duży ogród ale nie mam szklarni (jeszcze). Kiedyś miałam foliak ale przyroda skutecznie każdorazowo niszczyła folię a coroczna wymiana folii stała się kłopotliwa i kosztowna. Na szklarnię ciągle czekam ale jest jeszcze daleko w kolejce. Tak to jest przy dużej nieruchomości.
W tym roku zainspirowana wpisem w komentarzu na innym blogu posadziłam sobie pomidorki w glinianych garach i w beczce. Gary nie mają dna ale to nawet dobrze.
 Dolne wyszczerbienia zamaskowałam kamieniami.
Czy pomidorki będą owocowały okaże się z czasem, na razie kwitną.

3 komentarze:

 1. Witam bardzo serdecznie !
  Twoje rozwiązanie sadzenia pomidorów w naczyniach jest doskonałym rozwiązaniem.
  Jeżdżąc po Niemczech, Austrii bardzo często spotykałam, że tamtejsze gospodynie sądzą pomidory w dużych donicach. Pomidorki są na wyciągnięcie ręki i stanowią dodatkowo ozdobę balkonu, tarasu...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Łucjo, spotykam często w necie ten sposób sadzenia pomidorów. Stamtąd też czerpię inspirację. Widziałam pomidory posadzone w wiadrach, w workach, w skrzyniach ale sama po raz pierwszy taki sposób zastosowałam. Moje pomidorki kwitną i nawet pojawił się pierwszy maleńki owoc. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj, bardzo podobają mi się Twoje pomysły. Ja również lubię starocie i mnóstwo kwiatów oraz różne aranżacje w ogrodzie. I chociaż mój blog jest młodziutkim blogiem to zapraszam też do mnie w ramach wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń