Etykiety

2000 (1) 2009 (1) 2010 (3) 2011 (2) 2012 (12) BIAŁE (2) BYLINY (2) DALIE (1) KOMPOZYCJE (8) KRZEWY (2) KWITNACE (4) KWITNĄCE (4) NAWOŻENIE (1) NISKIE (1) OBRAZKI (12) OCHRONA ROŚLIN (1) OGRODOWE ARANŻACJE (9) ROZE (2) RÓŻANECZNIKI (1) STAROCIE (8) WIOSNA (1) ZIOŁA (2)

sobota, 26 maja 2012

WIDOKI OGÓLNE

Majowe obrazki ogrodowe w odsłonach kilku.


7 komentarzy:

 1. A co to masz na ostatnim zdjęciu, stawek ? No i jakie te iglaki u Ciebie duże ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, to stawek. Spory nawet, niestety zarasta nam pałką wodną. Szukamy sposobu na usunięcie tego "kłopotu". Na razie kilka amurów wpuściliśmy do stawu, mam nadzieję, że wydra nie dobierze się do nich. Ponadto woda jest stojąca ale do czasu kiedy nie będzie kanalizacji we wsi to odcięliśmy dopływ cieku wodnego bo za dużo "smrodu" z wody było. Coś tam żyje w tej wodzie ale staw potrzebuje jednak więcej uwagi niż możemy mu poświęcić, na razie.
  A iglaki są sześcio i ośmioletnie. :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kryniafu, na pałki nie ma sposobu, trzeba je wyrywac' ... mają podwodne kłącza, które szybko się rozrastają, pochłaniając coraz to większy obszar. W zeszłym roku mój tata kilka dni walczył z nimi, bo ciężko się je wyrywa, a musiał, bo "szły" na cały staw ... Niemniej pałki naturalnie filtrują wodę, oczyszczając ją z zanieczyszczeń.

   Usuń
 3. Ojej !!! Jak ładnie w Twoim ogrodzie !!! Prawdziwie bajkowo ! I to są zatrzymane chwile , bo taki stan rzeczy już się nie powtórzy, bowiem ogród ciągle się zmienia i niedługo będzie w nim już inaczej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz bardzo duży i ładny ogród, to nie to co moje 300 metrów kwadratowych, którymi jednak się bardzo ciesze. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Giga, dziękuję. Duży ogród to baaaaardzo dużo pracy. Taki ogród cieszy bardzo ale wymaga wielu wyrzeczeń, potrafi dać "w kość". Twoje 300 metrów łatwiej ogarnąć i zdecydowanie mniej pracy, sama czasem tęsknie za mniejszym ogródkiem.

   Usuń
 5. Piękny ogród ... Podobają mi się kompozycje i te starocie. Nadają klimat ...

  OdpowiedzUsuń